0.00 
0
Jedziemy w trasę – jaki elektryk najlepszy?

Jaki samochód elektryczny sprawdzi się na dłuższych dystansach? To pytanie nurtuje wszystkich planujących zakup auta elektrycznego.

Tesla Model 3 jest właściwie najbardziej rozpoznawalna wśród samochodów elektrycznych. Naszpikowana nowoczesnymi technologiami stanowi do dziś obiekt pożądania niejednego entuzjasty elektryków. Na jednym ładowaniu przejedziemy Teslą do 567 km (wersja Long Range). Model 3 wyróżnia się napędem AWD uzyskanym z dwóch silników o mocy wspólnej 260 KM. Wraz z futurystycznym nadwoziem pozwalają one na niemal bezszelestną jazdę. Samochód sterowany za pomocą 15 calowego ekranu zaopatrzony został w najnowsze systemy bezpieczeństwa. Do dyspozycji – nawet w podstawowej wersji – są kamery zapewniające 360 stopniowy widok wokół pojazdu i radar wykrywający przeszkody już z odległości 160 metrów. Samochód w wersji podstawowej wyceniony został na 199.990 złotych.

Porsche Taycan jest niewątpliwie doskonałym samochodem elektrycznym. Jego debiut nastąpił w 2019 roku i od tej pory zyskał sobie rzeszę zadowolonych użytkowników oraz wielu fanów. 3 wersje różnią się mocą pojazdu (435 KM – 4S, 530 KM – Turbo i 625 KM – Turbo S), każda z nich posiada jednak napęd na 4 koła. Zasięgi zależą od opcji pojazdu i wynoszą odpowiednio: 463 km, 381-450 km i 388 do 412 km w wersji najmocniejszej. Jak na producenta sportowych samochodów przystało i elektryczne modele zadziwiają przyspieszeniem. Wersja podstawowa – 4S osiąga 100 km/h w czasie 4 sekund, zaś Turbo S potrzebuje jedynie 2,8 sekundy. To imponujące jeśli dołożyć do tego zdanie użytkowników na temat prowadzenia tego samochodu. Nisko umiejscowiony środek ciężkości i idealny rozkład masy między osiami (50:50) mówi sam za siebie. Jedynie cena może przyprawić o ból głowy. Wersja bazowa dostępna jest w Polsce w cenie od 457.000 złotych.

W naszej ofercie jest domowa stacja ładowania samochodu.